object(WP_Post)#21985 (24) {
  ["ID"]=>
  int(59928)
  ["post_author"]=>
  string(3) "529"
  ["post_date"]=>
  string(19) "2022-03-14 20:28:21"
  ["post_date_gmt"]=>
  string(19) "2022-03-14 19:28:21"
  ["post_content"]=>
  string(9868) "

Do niedawna, sytuacja związana z pandemią uniemożliwiała nam bezpośredni kontakt z osobami takimi jak Ty - przedsiębiorczymi, pełnymi energii i nowych pomysłów. Na szczęście podczas zbliżającego się Dnia Karier WZ UW na Wydziale Zarządzania UW już 7 kwietnia 2022 r. będziemy mogli spotkać się na żywo i porozmawiać o rozpoczęciu Twojej kariery zawodowej w JTI.

W czasie Dnia Karier WZ UW poszukujemy studentów lub świeżo upieczonych absolwentów różnych kierunków, np. biznesowych. Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość wiąże się z nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest przygotowanie i zaprezentowanie się na stacjonarnych targach pracy w taki sposób, aby pokazać się z jak najlepszej strony i pozostać zapamiętanym. Jak to osiągnąć?

Oto 8 wskazówek do zaimplementowania przy okazji naszego kolejnego spotkania na targach pracy. Co ważne, wskazówki te są uniwersalne i nie dotyczą jedynie potencjalnej pracy w naszej firmie. Zapraszamy do lektury!

 

Przed targami pracy:

1.Ustal cel

Pamiętaj, aby na samym początku zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania od targów pracy. Czy szukasz wskazówek dotyczących pomyślnego przejścia procesów rekrutacyjnych? A może przeszukujesz rynek pracy w poszukiwaniu wymarzonego stanowiska?

2. Zrób swój własny research i zdecyduj z kim chcesz porozmawiać

Ten krok jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu podczas rozmów z przedstawicielami firm obecnych na targach pracy. Wiedza o tym, kim są i czym zajmują się poszczególni pracodawcy, pozwoli Ci wyróżnić się pośród innych uczestników. Oswajając się z daną firmą wcześniej, poczujesz się lepiej przygotowany do rozmowy i jednocześnie pokażesz tym sposobem swoje zainteresowanie. Weź również pod uwagę to, kogo poszukują pracodawcy i poświęć chwilę, aby zastanowić się czy spełniasz ich wymagania. Dodatkowo, pomocne może okazać się zaznajomienie się z aktualnymi wydarzeniami w danej firmie.

Kolejną częścią przygotowań jest stworzenie listy priorytetowych pracodawców, z którymi chcesz porozmawiać. Zapoznaj się z planem stoisk aby nie tracić cennego czasu na błądzenie po terenie targów.

3. Przygotuj listę potencjalnych pytań do przedstawicieli firm

Szykując się na targi pracy upewnij się, że masz w głowie listę potencjalnych pytań do przedstawicieli firm. W trakcie rozmów z np. rekruterami z pewnością usłyszysz: „Czy ma Pan/Pani jakieś pytania?”. To idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej np. o firmie, jej wartościach, misji oraz ofercie staży i pracy. Możesz wykorzystać tę chwilę, żeby dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery, oczekiwaniach wobec kandydatów, o tym, jak wyglądają procesy rekrutacyjne oraz co dany pracodawca oferuje w ramach możliwości rozwojowych. Targi pracy są istotnym elementem poszukiwania pracy, dlatego warto zmaksymalizować swoje szanse odpowiednio się do nich przygotowując.

4. Co może Ci się przydać? – teczka lub plecak/torba!

Podczas wcześniejszych targów pracy z pewnością zdarzyło Ci się otrzymać gadżety lub dokumenty w postaci ulotek czy wizytówek. Pamiętaj, że firmy poszukują osób dobrze zorganizowanych. Dlatego warto rozważyć wzięcie ze sobą sztywnej teczki, a może nawet plecaka lub torby, który umożliwi Ci przechowanie wszystkich zebranych materiałów, aby po powrocie do domu na spokojnie się z nimi zapoznać.

W trakcie targów pracy:

5. Bądź otwarty i zapomnij o tremie

Zrób dobre pierwsze wrażenie! Podczas targów pracy bądź pewny siebie i pełny entuzjazmu. Firmy chcą Cię lepiej poznać oraz, co najważniejsze, zatrudnić. Podczas takiego wydarzenia możesz czuć się zdenerwowany, więc weź głęboki wdech i daj się poznać! Nawet krótka rozmowa o Twoich dotychczasowym doświadczeniu pozwoli skruszyć pierwsze lody i ułatwi nawiązanie relacji z przedstawicielami firm. Podchodząc do każdego stanowiska, bądź przyjazny i otwarty na pytania od rekruterów. Nie zapomnij o kontakcie wzrokowym i uśmiechu na twarzy!

6. Skup się na networkingu

Targi pracy są doskonałym miejscem do nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami i zapoznania się z ofertami staży i pracy. Nie bój się przedstawić siebie wystawcom. Nawet, jeśli nie mają aktualnie otwartych rekrutacji, kontakty nawiązane na targach pracy mogą okazać się bardzo ważne w przyszłości. Zadawaj dużo wnikliwych pytań i rób dobre notatki. Pytaj o wizytówki, dane kontaktowe, konta na LinkedIn i adresy stron internetowych – tak, aby później móc skontaktować się z danym pracodawcą. Jeżeli jesteś nieśmiały lub należysz do osób introwertycznych albo po prostu nawiązywanie nowych kontaktów nie przychodzi Ci naturalnie, rozważ przyjście na targi pracy z kimś, kogo dobrze znasz. Jeżeli będzie Ci towarzyszył, będzie Ci o wiele łatwiej!

7. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Podczas targów pracy będziesz miał kontakt z wieloma osobami, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób. Pamiętaj o zakrywaniu ust i nosa maseczką oraz częstej dezynfekcji rąk. Dzięki tym prostym działaniom na takim wydarzeniu będziesz mógł w pełni skupić się na realizacji Twojego celu – bez obawy o swoje zdrowie!

Po targach:

8. Czas na działanie

Twoim głównym celem podczas targów pracy powinno być uzyskanie niezbędnych informacji, które pozwolą Ci podjąć dalsze kroki w rozwoju swojej kariery zawodowej. Zacznij śledzić daną firmę w mediach społecznościowych oraz regularnie przeglądaj jej stronę z ofertami staży i pracy. Warto mieć ją na oku! Jeśli interesuje Cię konkretne stanowisko, aplikuj zgodnie z instrukcjami uzyskanymi od przedstawiciela danej firmy.

Podsumowanie

Stacjonarne targi pracy umożliwiają nawiązanie kontaktów i poznawanie pracodawców. Niezależnie od tego, czy szukasz stażu, czy pracy - tego typu wydarzenia są doskonałym sposobem na rozwój Twojej kariery zawodowej. Mamy nadzieję, że tych 8 wskazówek okaże się pomocne. Trzymamy kciuki i do zobaczenia na targach już 7 kwietnia br. na Wydziale Zarządzania UW!

Kilka zdań o autorach artykułu

JTI (Japan Tobacco International) jest międzynarodową firmą zatrudniającą 44 000 pracowników pochodzących z całego świata, reprezentujących 110 narodowości. Nasze marki są obecne w ponad 130 krajach. Na polskim rynku istniejemy już od 2007 roku i zatrudniamy prawie 3500 osób. Działamy w branży FMCG.

Nieustannie od 2010 roku jesteśmy wyróżniani jako najlepszy pracodawca w prestiżowym badaniu przeprowadzanym przez Top Employers Institute Polska. W 2019 i 2020 zdobyliśmy pierwsze miejsce, a w 2022 otrzymaliśmy wyróżnienie Top Employer z 2. pozycją w rankingu w Polsce.

W 2022 roku, po raz ósmy otrzymaliśmy także tytuł Top Employer Europe (nr 2 w rankingu!).

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją karierę zawodową w dynamicznie zmieniającej się firmie, zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności, kwestionować status quo i tym samym nieustannie się rozwijać, to program stażowy MAKE IT BRIGHT jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

A jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o nas, zapraszamy na jobs.jti.com oraz na nasze profile social media:

Facebook

LinkedIn

Twitter

Instagram

 

" ["post_title"]=> string(120) "Stacjonarne targi pracy - 8 wskazówek, co zrobić, by skorzystać z nich w 100% i pokazać się z jak najlepszej strony" ["post_excerpt"]=> string(297) "Podczas zbliżającego się Dnia Karier WZ UW na Wydziale Zarządzania UW już 7 kwietnia 2022 r. będziemy mogli spotkać się na żywo i porozmawiać o rozpoczęciu Twojej kariery zawodowej w JTI. Oto 8 wskazówek do zaimplementowania przy okazji naszego kolejnego spotkania na targach pracy." ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(110) "stacjonarne-targi-pracy-8-wskazowek-co-zrobic-by-skorzystac-z-nich-w-100-i-pokazac-sie-z-jak-najlepszej-strony" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2022-04-27 14:57:00" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2022-04-27 12:57:00" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(62) "https://synergia.wz.uw.edu.pl/?post_type=articles&p=59928" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(8) "articles" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

Artykuły

Stacjonarne targi pracy – 8 wskazówek, co zrobić, by skorzystać z nich w 100% i pokazać się z jak najlepszej strony

Do niedawna, sytuacja związana z pandemią uniemożliwiała nam bezpośredni kontakt z osobami takimi jak Ty – przedsiębiorczymi, pełnymi energii i nowych pomysłów. Na szczęście podczas zbliżającego się Dnia Karier WZ UW na Wydziale Zarządzania UW już 7 kwietnia 2022 r. będziemy mogli spotkać się na żywo i porozmawiać o rozpoczęciu Twojej kariery zawodowej w JTI.

W czasie Dnia Karier WZ UW poszukujemy studentów lub świeżo upieczonych absolwentów różnych kierunków, np. biznesowych. Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość wiąże się z nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest przygotowanie i zaprezentowanie się na stacjonarnych targach pracy w taki sposób, aby pokazać się z jak najlepszej strony i pozostać zapamiętanym. Jak to osiągnąć?

Oto 8 wskazówek do zaimplementowania przy okazji naszego kolejnego spotkania na targach pracy. Co ważne, wskazówki te są uniwersalne i nie dotyczą jedynie potencjalnej pracy w naszej firmie. Zapraszamy do lektury!

 

Przed targami pracy:

1.Ustal cel

Pamiętaj, aby na samym początku zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania od targów pracy. Czy szukasz wskazówek dotyczących pomyślnego przejścia procesów rekrutacyjnych? A może przeszukujesz rynek pracy w poszukiwaniu wymarzonego stanowiska?

2. Zrób swój własny research i zdecyduj z kim chcesz porozmawiać

Ten krok jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu podczas rozmów z przedstawicielami firm obecnych na targach pracy. Wiedza o tym, kim są i czym zajmują się poszczególni pracodawcy, pozwoli Ci wyróżnić się pośród innych uczestników. Oswajając się z daną firmą wcześniej, poczujesz się lepiej przygotowany do rozmowy i jednocześnie pokażesz tym sposobem swoje zainteresowanie. Weź również pod uwagę to, kogo poszukują pracodawcy i poświęć chwilę, aby zastanowić się czy spełniasz ich wymagania. Dodatkowo, pomocne może okazać się zaznajomienie się z aktualnymi wydarzeniami w danej firmie.

Kolejną częścią przygotowań jest stworzenie listy priorytetowych pracodawców, z którymi chcesz porozmawiać. Zapoznaj się z planem stoisk aby nie tracić cennego czasu na błądzenie po terenie targów.

3. Przygotuj listę potencjalnych pytań do przedstawicieli firm

Szykując się na targi pracy upewnij się, że masz w głowie listę potencjalnych pytań do przedstawicieli firm. W trakcie rozmów z np. rekruterami z pewnością usłyszysz: „Czy ma Pan/Pani jakieś pytania?”. To idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej np. o firmie, jej wartościach, misji oraz ofercie staży i pracy. Możesz wykorzystać tę chwilę, żeby dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery, oczekiwaniach wobec kandydatów, o tym, jak wyglądają procesy rekrutacyjne oraz co dany pracodawca oferuje w ramach możliwości rozwojowych. Targi pracy są istotnym elementem poszukiwania pracy, dlatego warto zmaksymalizować swoje szanse odpowiednio się do nich przygotowując.

4. Co może Ci się przydać? – teczka lub plecak/torba!

Podczas wcześniejszych targów pracy z pewnością zdarzyło Ci się otrzymać gadżety lub dokumenty w postaci ulotek czy wizytówek. Pamiętaj, że firmy poszukują osób dobrze zorganizowanych. Dlatego warto rozważyć wzięcie ze sobą sztywnej teczki, a może nawet plecaka lub torby, który umożliwi Ci przechowanie wszystkich zebranych materiałów, aby po powrocie do domu na spokojnie się z nimi zapoznać.

W trakcie targów pracy:

5. Bądź otwarty i zapomnij o tremie

Zrób dobre pierwsze wrażenie! Podczas targów pracy bądź pewny siebie i pełny entuzjazmu. Firmy chcą Cię lepiej poznać oraz, co najważniejsze, zatrudnić. Podczas takiego wydarzenia możesz czuć się zdenerwowany, więc weź głęboki wdech i daj się poznać! Nawet krótka rozmowa o Twoich dotychczasowym doświadczeniu pozwoli skruszyć pierwsze lody i ułatwi nawiązanie relacji z przedstawicielami firm. Podchodząc do każdego stanowiska, bądź przyjazny i otwarty na pytania od rekruterów. Nie zapomnij o kontakcie wzrokowym i uśmiechu na twarzy!

6. Skup się na networkingu

Targi pracy są doskonałym miejscem do nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami i zapoznania się z ofertami staży i pracy. Nie bój się przedstawić siebie wystawcom. Nawet, jeśli nie mają aktualnie otwartych rekrutacji, kontakty nawiązane na targach pracy mogą okazać się bardzo ważne w przyszłości. Zadawaj dużo wnikliwych pytań i rób dobre notatki. Pytaj o wizytówki, dane kontaktowe, konta na LinkedIn i adresy stron internetowych – tak, aby później móc skontaktować się z danym pracodawcą. Jeżeli jesteś nieśmiały lub należysz do osób introwertycznych albo po prostu nawiązywanie nowych kontaktów nie przychodzi Ci naturalnie, rozważ przyjście na targi pracy z kimś, kogo dobrze znasz. Jeżeli będzie Ci towarzyszył, będzie Ci o wiele łatwiej!

7. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Podczas targów pracy będziesz miał kontakt z wieloma osobami, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób. Pamiętaj o zakrywaniu ust i nosa maseczką oraz częstej dezynfekcji rąk. Dzięki tym prostym działaniom na takim wydarzeniu będziesz mógł w pełni skupić się na realizacji Twojego celu – bez obawy o swoje zdrowie!

Po targach:

8. Czas na działanie

Twoim głównym celem podczas targów pracy powinno być uzyskanie niezbędnych informacji, które pozwolą Ci podjąć dalsze kroki w rozwoju swojej kariery zawodowej. Zacznij śledzić daną firmę w mediach społecznościowych oraz regularnie przeglądaj jej stronę z ofertami staży i pracy. Warto mieć ją na oku! Jeśli interesuje Cię konkretne stanowisko, aplikuj zgodnie z instrukcjami uzyskanymi od przedstawiciela danej firmy.

Podsumowanie

Stacjonarne targi pracy umożliwiają nawiązanie kontaktów i poznawanie pracodawców. Niezależnie od tego, czy szukasz stażu, czy pracy – tego typu wydarzenia są doskonałym sposobem na rozwój Twojej kariery zawodowej. Mamy nadzieję, że tych 8 wskazówek okaże się pomocne. Trzymamy kciuki i do zobaczenia na targach już 7 kwietnia br. na Wydziale Zarządzania UW!

Kilka zdań o autorach artykułu

JTI (Japan Tobacco International) jest międzynarodową firmą zatrudniającą 44 000 pracowników pochodzących z całego świata, reprezentujących 110 narodowości. Nasze marki są obecne w ponad 130 krajach. Na polskim rynku istniejemy już od 2007 roku i zatrudniamy prawie 3500 osób. Działamy w branży FMCG.

Nieustannie od 2010 roku jesteśmy wyróżniani jako najlepszy pracodawca w prestiżowym badaniu przeprowadzanym przez Top Employers Institute Polska. W 2019 i 2020 zdobyliśmy pierwsze miejsce, a w 2022 otrzymaliśmy wyróżnienie Top Employer z 2. pozycją w rankingu w Polsce.

W 2022 roku, po raz ósmy otrzymaliśmy także tytuł Top Employer Europe (nr 2 w rankingu!).

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją karierę zawodową w dynamicznie zmieniającej się firmie, zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności, kwestionować status quo i tym samym nieustannie się rozwijać, to program stażowy MAKE IT BRIGHT jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

A jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o nas, zapraszamy na jobs.jti.com oraz na nasze profile social media:

Facebook

LinkedIn

Twitter

Instagram