kopas wskazujący słowo kariera

Doradca kariery

Doradca kariery – kto to taki i czym się zajmuje?

Doradca kariery Biura Karier i Absolwentów WZ UW to doświadczony psycholog, trener biznesu, praktyk HR z bogatym doświadczeniem w obszarze rekrutacji i selekcji, szkoleń, rozwoju pracowników. To osoba, która pomoże Ci odnaleźć się na rynku pracy i sprawnie na nim poruszać, a także wesprze w wyborze ścieżki edukacyjnej czy zawodowej zgodnej z Twoimi oczekiwaniami i predyspozycjami.

Doradca kariery pomaga:
• poznać swój potencjał i predyspozycje oraz ewentualne obszary do rozwoju,
• mądrze zaplanować swój rozwój edukacyjno-zawodowy,
• skonstruować profesjonalne CV i list motywacyjny,
• przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą.

Generator CV

Dla studentów i absolwentów naszego wydziału przygotowaliśmy niezwykłą możliwość wygenerowania własnego CV. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkowe CV, zachęcamy do skorzystania z Generatora CV dostępnego w Twoim profilu! Funkcjonalność dostępna po zalogowaniu dla studentów i absolwentów WZ UW. 

Do wyboru są trzy szablony, każdy w pięciu wersjach kolorystycznych. W każdym szablonie znajdziesz sekcje dotyczące twojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia, umiejętności oraz krótkiego podsumowania. Nie zapomnij dodać profesjonalnego zdjęcia oraz danych kontaktowych. Możesz stworzyć dowolną ilość CV wykorzystując różne szablony i kolorystyki, ale pamiętaj że w Twoim profilu zapisuje się tylko jedno, najnowsze CV.

Konsultacja CV

Dla naszych studentów i absolwentów w ramach doradztwa zawodowego uruchomiliśmy zdalną możliwość konsultacje dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny).

Funkcjonalność dostępna po zalogowaniu dla studentów i absolwentów Wydziału Zarządzania UW (pod warunkiem, że nie minął jeszcze rok od obrony dyplomu przez nich na WZ UW).

Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym doradztwem w tym zakresie, prześlij nam swoje dokumenty w wersji edytowalnej (Word), tak aby Doradca mógł nanieść na nich swoje uwagi. Po maksymalnie trzech dniach otrzymasz informacje zwrotne i uwagi, jak poprawić Twoje CV, aby było jak najbardziej skuteczne na rynku pracy!

Jednocześnie informujemy, że planujemy wkrótce uruchomić indywidualne konsultacje doradcze online, obejmujące szerszy zakres zagadnień, wspomniany powyżej. Będziemy Was na bieżąco informować!

Spotkanie z doradcą kariery

Nie wiesz, jaki obrać kierunek kariery zawodowej? Masz wątpliwości, na jakie stanowisko aplikować, bądź chcesz zmienić pracę, ale nie wiesz, na jaką – spotkaj się online z doradcą kariery Biura Karier Wydziału Zarządzania UW, który pomoże Ci określić Twój potencjał, możliwości i szanse w odniesieniu do wymagań współczesnego rynku pracy.

Podczas konsultacji online z naszym doradcą kariery otrzymasz rekomendacje zawodowe. Zostanie określony Twój cel zawodowy, a następnie wskazane najbardziej skuteczne sposoby jego osiągnięcia.

Doradca kariery Biura Karier i Absolwentów WZ UW pomoże Ci:

• określić Twoje mocnych stron, umiejętności i osiągnięć zawodowych;
• opracować indywidualny plan kariery zawodowej;
• przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej;
• przygotować dokumenty aplikacyjne – CV i list motywacyjny;
• znaleźć wymarzoną pracę na konkurencyjnym rynku pracy.

Zapraszamy na indywidualne spotkania online z doradcą kariery Biura Karier i Absolwentów WZ UW.

Funkcjonalność dostępna po zalogowaniu dla studentów i absolwentów Wydziału Zarządzania UW (pod warunkiem, że nie minął jeszcze rok od obrony dyplomu przez nich na WZ UW).

Testy kompetencyjne

Coraz częściej pracodawca chce sprawdzić kandydata również przy pomocy specjalnych testów psychometrycznych i kompetencyjnych. Testy pomagają ocenić, czy kandydat nadaje się na dane stanowisko – nie tylko pod względem osobowości, temperamentu, lecz także inteligencji czy zdolności poznawczych, takich jak pamięć i uwaga.
W procesie rekrutacyjnym możesz spotkać się z testami osobowości, inteligencji, testami badającymi zdolności poznawcze, a także w pracy. Biuro Karier i Absolwentów Wydziału Zarządzania UW rekomenduje wykonanie dwóch testów, dostępnych po zalogowaniu dla studentów WZ UW:

Insightful Profiler™ – Profilowanie Osobowości Zawodowej
Test ten to narzędzie do wszechstronnego profilowania osobowości zawodowej. Dostarcza rzetelnych informacji użytecznych zarówno we wspieraniu rozwoju zawodowego i kierowania karierą pracowników, jak i w kontekście selekcji zawodowej kandydatów do pracy. Bazuje na modelu pięcioczynnikowym (popularnie zwanym „Wielką Piątką”).

Czas badania: Około 20 minut (Kwestionariusz składa się ze 121 stwierdzeń).

Test Kompetencji Zawodowych (pCT)
Test ten jest wykorzystywany do badania wybranych „miękkich” kompetencji zawodowych u osób na stanowiskach specjalistycznych lub kierowniczych, lub aspirujących do ich objęcia.
Badane są następujące kompetencje: orientacja na rozwój, zarządzanie stresem, planowanie i organizowanie, przywództwo.

Czas badania: Około 20 minut (Test składa się z 20 pytań).