object(WP_Post)#21984 (24) {
  ["ID"]=>
  int(61370)
  ["post_author"]=>
  string(3) "587"
  ["post_date"]=>
  string(19) "2022-04-22 14:56:06"
  ["post_date_gmt"]=>
  string(19) "2022-04-22 12:56:06"
  ["post_content"]=>
  string(10394) "

Aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata, trzeba nieustannie się rozwijać i podnosić swoje kompetencje – zarówno twarde, jak i miękkie – zgodnie z ideą lifelong learning. Można to robić na wiele sposobów – poprzez studia podyplomowe, kursy czy szkolenia lub programy, jak na przykład Executive MBA.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ma bogatą ofertę dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje po ukończeniu studiów licencjackich oraz magisterskich. Jakie formy kształcenia ustawicznego warto wybrać?

Czym jest kształcenie ustawiczne?

Kształcenie ustawiczne to proces stałego odnawiania, rozwijania i doskonalenia kompetencji i kwalifikacji ogólnych oraz zawodowych. Nierozerwalnie łączy się on z ideą lifelong learning, czyli podejściem, które zakłada kontynuowanie aktywności służących pogłębianiu wiedzy przez całe życie.

Kształcenie ustawiczne to więc niezwykle ważny aspekt edukacji w dynamicznym XXI wieku, który wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji, a często nawet przekwalifikowywania się.

Studia podyplomowe – jakie dają możliwości?

Studia podyplomowe są jedną z najczęściej wybieranych form kształcenia ustawicznego. Pozwalają poszerzyć kompetencje wyniesione ze studiów magisterskich czy licencjackich, zdobyć nowe umiejętności czy wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oferuje wiele ciekawych kierunków studiów podyplomowych dla osób, które chcą rozwijać się między innymi w sektorze zarządzania, finansów, bankowości, a także księgowości czy rachunkowości. Możesz podjąć naukę na jednym z następujących kierunków:

1.     Zarządzanie FinTech

Studia podyplomowe z zakresu zarządzania w obszarze FinTech pozwolą Ci poznać i zrozumieć środowisko instytucji finansowych i wykorzystywanych w nich technologii. Dowiesz się, z jakimi problemami mierzą się osoby zarządzające FinTechami i jak skutecznie je rozwiązywać. Zdobędziesz również kluczowe kompetencje w tym zakresie.

2.     Zarządzanie dla Menedżerów Sprzedaży

Na studiach poznasz taktyki i narzędzia wykorzystywane w nowoczesnej sprzedaży i zyskasz kompetencje, które pozwolą Ci nią zarządzać. Poznasz najnowsze trendy dotyczące motywowania i wynagradzania sprzedawców firmy oraz sposobów zwiększania ich produktywności.

3.     Audyt i Kontrola Wewnętrzna

Dzięki tym studiom zyskasz umiejętności z zakresu kontroli wewnętrznej, kontroli zarządczej i audytu wewnętrznego. Pozwolą Ci one pełnić funkcję audytora wewnętrznego, zarówno w sektorze finansów publicznych, jak i prywatnych firmach.

4.     Marketing Produktów Farmaceutycznych

Studia te pozwolą Ci poszerzyć kompetencje związane z marketingiem w firmach farmaceutycznych. Dowiesz się, jak planować skuteczne działania, a także jak nimi zarządzać.

5.     Negocjacje w Biznesie

Umiejętności dotyczące prowadzenia negocjacji zdobyte na studiach przydadzą się, jeżeli planujesz karierę zarówno w kadrze menedżerskiej przedsiębiorstwa, jak i w sektorze publicznym. Przygotowują one także do pełnienia funkcji kierowniczych oraz są rekomendowane dla członków rad nadzorczych.

6.     Zarządzanie Ogólnomenadżerskie

Studia te pozwolą Ci zdobyć lub podnieść ogólne kompetencje z zakresu zarządzania. Zdobytą wiedzę wykorzystasz zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnych przedsiębiorstwach.

7.     Sukcesja w Biznesie

Zyskasz umiejętności i wiedzę, które pozwolą Ci planować i przeprowadzać proces sukcesji w dowolnym przedsiębiorstwie. Przygotują Cię one do wdrażania zmian w przedsiębiorstwie rodzinnym i realizacji nadzoru właścicielskiego, a także pomogą rozwinąć zdolności przywódcze.

8.     Zarządzanie Projektem (Project Management)

Dzięki tym studiom z łatwością znajdziesz pracę jako project manager. Podczas nich dowiesz się między innymi jak wyznaczać cele, planować realizacje projektów, motywować członków zespołu czy koordynować prace projektowe.

9.     Zarządzanie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury

W trakcie tych studiów podyplomowych zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci objąć stanowiska związane z zarządzaniem w przeróżnych instytucjach kultury.

10.  Zarządzanie w Ochronie Zdrowia

Zyskasz wiedzę i kompetencje, które pozwolą Ci stać się częścią kadry menadżerskiej w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, NFZ, firmach oferujących ubezpieczenia zdrowotne, a także instytucjach regulujących i nadzorujących działanie systemu ochrony zdrowia

11.  Finanse w Praktyce Prawniczej

Jesteś prawnikiem lub pracujesz w firmie prawniczej? Dzięki tym studiom podyplomowym poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności w obszarze finansów, podatków i rachunkowości w zakresie potrzebnym w praktyce prawniczej.

12.  Skarbowość Korporacyjna

Studia pozwolą Ci zrozumieć rolę oraz specyfikę zadań skarbnika korporacyjnego w nowoczesnej, zorientowanej rynkowo organizacji gospodarczej.

13.  Zarządzanie procesem legalizacji i zatrudniania cudzoziemców w Polsce

Te studia dostarczą Ci wiedzy na temat zgodnego z prawem i teorią zarządzania sposobu zatrudniania cudzoziemców w Polsce, związanych z tym kwestii finansowych oraz aktualnych tendencji i wyzwań w sferze migracji zarobkowych w naszym kraju.

14.  Innowacyjne Zarządzanie Gminą

Celem studiów jest zwiększenie wiedzy i kompetencji liderów samorządu, co umożliwi poprawę sprawności i efektywności zarządzania urzędami oraz pomoże budować dobre relacje z mieszkańcami.

Więcej informacji na temat poszczególnych kierunków znajdziesz na stronie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Studia MBA

Studia MBA to propozycja dla osób, które chcą pogłębić wiedzę menedżerską, analityczną oraz negocjacyjną. To prestiżowy tytuł, który przydaje się szczególnie członkom zarządów spółek (m.in. Skarbu Państwa), dyrektorom i kierownikom.

Nie jest to jednak forma kształcenia przeznaczona dla wszystkich. Aby aplikować na studia MBA, musisz posiadać minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe, na które składają się co najmniej trzy lata pracy na stanowisku menadżerskim.

Program Executive MBA UW – czy warto?

Jeśli zdecydujesz się na studia MBA, warto wybrać wielokrotnie nagradzane programy, które od lat doceniają jego absolwenci – jak program Executive MBA, który powstał na UW w 1991 roku jako pierwszy międzynarodowy program MBA w Polsce.

Zastanawiasz się, co daje ukończenie emba@UW? Jest to program prowadzony w języku angielskim, który pozwala rozwijać m.in. kompetencje zarządcze i strategiczne na wielu poziomach. Jest on akredytowany przez AMBA i EFMD (EQUIS) i kończy się uzyskaniem dyplomu MBA Uniwersytetu Warszawskiego.

Ponadto program Executive MBA emba@uw, prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania, zajął I miejsce w rankingu Perspektyw pod względem merytorycznych cech programu oraz III miejsce pośród najlepszych programów Master of Business w VIII Rankingu MBA Perspektywy 2021.

Studia MBA to także świetna okazja do nawiązania relacji biznesowych. Więcej informacji na temat emba@UW znajdziesz na stronie internetowej programu.

Sprawdź również: Oferty pracy, staży i praktyk zawodowych dla studentów i absolwentów

Kursy i szkolenia na Wydziale Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ma w swojej ofercie także kursy i szkolenia. Organizuje je Fundacja na rzecz WZ UW.

Możesz zostać słuchaczem:

Dlaczego warto wybrać kształcenie ustawiczne osób dorosłych na WZ UW?

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego to najstarsza jednostka kształcąca w zakresie zarządzania w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydział ten został doceniony zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej.

Warto wiedzieć, że Wydział Zarządzania UW jest najlepszą szkołą biznesu w Polsce według rankingu Eduniversal. W 2021 uplasował się on na pierwszym miejscu przed Akademią Leona Koźmińskiego, Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Co więcej, w rankingu szkół wyższych miesięcznika Perspektywy w grupie „Zarządzanie” studia na WZ UW zostały uznane za najlepsze w Polsce z wynikiem 100 pkt.

Władze wydziału nie spoczywają jednak na laurach, a oferta WZ UW ciągle się rozwija. Wydział dba o to, aby proponowane kursy odpowiadały na rosnące wymagania dyktowane przez rynek pracy. Nauczyciele akademiccy przekazują zarówno wiedzę ogólną, jak i dzielą się konkretnymi studiami przypadków oraz organizują warsztaty i zajęcia praktyczne. Co ważne, wielu z wykładowców na studiach podyplomowych i MBA na WZ UW to praktycy, którzy na zajęciach omawiają nie tylko książkowe definicje, lecz także przekazują wiedzę praktyczną zdobytą podczas pracy zawodowej w biznesie.

Kształcenie ustawiczne na WZ UW brzmi jak dobry plan na przyszłość? Aplikuj już dziś!

" ["post_title"]=> string(83) "Kształcenie ustawiczne – co warto wybrać – MBA, studia podyplomowe czy kursy?" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(22) "ksztalcenie-ustawiczne" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2022-04-29 11:16:07" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2022-04-29 09:16:07" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(62) "https://synergia.wz.uw.edu.pl/?post_type=articles&p=61370" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(8) "articles" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

Artykuły

Kształcenie ustawiczne – co warto wybrać – MBA, studia podyplomowe czy kursy?

Aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata, trzeba nieustannie się rozwijać i podnosić swoje kompetencje – zarówno twarde, jak i miękkie – zgodnie z ideą lifelong learning. Można to robić na wiele sposobów – poprzez studia podyplomowe, kursy czy szkolenia lub programy, jak na przykład Executive MBA.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ma bogatą ofertę dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje po ukończeniu studiów licencjackich oraz magisterskich. Jakie formy kształcenia ustawicznego warto wybrać?

Czym jest kształcenie ustawiczne?

Kształcenie ustawiczne to proces stałego odnawiania, rozwijania i doskonalenia kompetencji i kwalifikacji ogólnych oraz zawodowych. Nierozerwalnie łączy się on z ideą lifelong learning, czyli podejściem, które zakłada kontynuowanie aktywności służących pogłębianiu wiedzy przez całe życie.

Kształcenie ustawiczne to więc niezwykle ważny aspekt edukacji w dynamicznym XXI wieku, który wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji, a często nawet przekwalifikowywania się.

Studia podyplomowe – jakie dają możliwości?

Studia podyplomowe są jedną z najczęściej wybieranych form kształcenia ustawicznego. Pozwalają poszerzyć kompetencje wyniesione ze studiów magisterskich czy licencjackich, zdobyć nowe umiejętności czy wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oferuje wiele ciekawych kierunków studiów podyplomowych dla osób, które chcą rozwijać się między innymi w sektorze zarządzania, finansów, bankowości, a także księgowości czy rachunkowości. Możesz podjąć naukę na jednym z następujących kierunków:

1.     Zarządzanie FinTech

Studia podyplomowe z zakresu zarządzania w obszarze FinTech pozwolą Ci poznać i zrozumieć środowisko instytucji finansowych i wykorzystywanych w nich technologii. Dowiesz się, z jakimi problemami mierzą się osoby zarządzające FinTechami i jak skutecznie je rozwiązywać. Zdobędziesz również kluczowe kompetencje w tym zakresie.

2.     Zarządzanie dla Menedżerów Sprzedaży

Na studiach poznasz taktyki i narzędzia wykorzystywane w nowoczesnej sprzedaży i zyskasz kompetencje, które pozwolą Ci nią zarządzać. Poznasz najnowsze trendy dotyczące motywowania i wynagradzania sprzedawców firmy oraz sposobów zwiększania ich produktywności.

3.     Audyt i Kontrola Wewnętrzna

Dzięki tym studiom zyskasz umiejętności z zakresu kontroli wewnętrznej, kontroli zarządczej i audytu wewnętrznego. Pozwolą Ci one pełnić funkcję audytora wewnętrznego, zarówno w sektorze finansów publicznych, jak i prywatnych firmach.

4.     Marketing Produktów Farmaceutycznych

Studia te pozwolą Ci poszerzyć kompetencje związane z marketingiem w firmach farmaceutycznych. Dowiesz się, jak planować skuteczne działania, a także jak nimi zarządzać.

5.     Negocjacje w Biznesie

Umiejętności dotyczące prowadzenia negocjacji zdobyte na studiach przydadzą się, jeżeli planujesz karierę zarówno w kadrze menedżerskiej przedsiębiorstwa, jak i w sektorze publicznym. Przygotowują one także do pełnienia funkcji kierowniczych oraz są rekomendowane dla członków rad nadzorczych.

6.     Zarządzanie Ogólnomenadżerskie

Studia te pozwolą Ci zdobyć lub podnieść ogólne kompetencje z zakresu zarządzania. Zdobytą wiedzę wykorzystasz zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnych przedsiębiorstwach.

7.     Sukcesja w Biznesie

Zyskasz umiejętności i wiedzę, które pozwolą Ci planować i przeprowadzać proces sukcesji w dowolnym przedsiębiorstwie. Przygotują Cię one do wdrażania zmian w przedsiębiorstwie rodzinnym i realizacji nadzoru właścicielskiego, a także pomogą rozwinąć zdolności przywódcze.

8.     Zarządzanie Projektem (Project Management)

Dzięki tym studiom z łatwością znajdziesz pracę jako project manager. Podczas nich dowiesz się między innymi jak wyznaczać cele, planować realizacje projektów, motywować członków zespołu czy koordynować prace projektowe.

9.     Zarządzanie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury

W trakcie tych studiów podyplomowych zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci objąć stanowiska związane z zarządzaniem w przeróżnych instytucjach kultury.

10.  Zarządzanie w Ochronie Zdrowia

Zyskasz wiedzę i kompetencje, które pozwolą Ci stać się częścią kadry menadżerskiej w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, NFZ, firmach oferujących ubezpieczenia zdrowotne, a także instytucjach regulujących i nadzorujących działanie systemu ochrony zdrowia

11.  Finanse w Praktyce Prawniczej

Jesteś prawnikiem lub pracujesz w firmie prawniczej? Dzięki tym studiom podyplomowym poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności w obszarze finansów, podatków i rachunkowości w zakresie potrzebnym w praktyce prawniczej.

12.  Skarbowość Korporacyjna

Studia pozwolą Ci zrozumieć rolę oraz specyfikę zadań skarbnika korporacyjnego w nowoczesnej, zorientowanej rynkowo organizacji gospodarczej.

13.  Zarządzanie procesem legalizacji i zatrudniania cudzoziemców w Polsce

Te studia dostarczą Ci wiedzy na temat zgodnego z prawem i teorią zarządzania sposobu zatrudniania cudzoziemców w Polsce, związanych z tym kwestii finansowych oraz aktualnych tendencji i wyzwań w sferze migracji zarobkowych w naszym kraju.

14.  Innowacyjne Zarządzanie Gminą

Celem studiów jest zwiększenie wiedzy i kompetencji liderów samorządu, co umożliwi poprawę sprawności i efektywności zarządzania urzędami oraz pomoże budować dobre relacje z mieszkańcami.

Więcej informacji na temat poszczególnych kierunków znajdziesz na stronie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Studia MBA

Studia MBA to propozycja dla osób, które chcą pogłębić wiedzę menedżerską, analityczną oraz negocjacyjną. To prestiżowy tytuł, który przydaje się szczególnie członkom zarządów spółek (m.in. Skarbu Państwa), dyrektorom i kierownikom.

Nie jest to jednak forma kształcenia przeznaczona dla wszystkich. Aby aplikować na studia MBA, musisz posiadać minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe, na które składają się co najmniej trzy lata pracy na stanowisku menadżerskim.

Program Executive MBA UW – czy warto?

Jeśli zdecydujesz się na studia MBA, warto wybrać wielokrotnie nagradzane programy, które od lat doceniają jego absolwenci – jak program Executive MBA, który powstał na UW w 1991 roku jako pierwszy międzynarodowy program MBA w Polsce.

Zastanawiasz się, co daje ukończenie emba@UW? Jest to program prowadzony w języku angielskim, który pozwala rozwijać m.in. kompetencje zarządcze i strategiczne na wielu poziomach. Jest on akredytowany przez AMBA i EFMD (EQUIS) i kończy się uzyskaniem dyplomu MBA Uniwersytetu Warszawskiego.

Ponadto program Executive MBA emba@uw, prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania, zajął I miejsce w rankingu Perspektyw pod względem merytorycznych cech programu oraz III miejsce pośród najlepszych programów Master of Business w VIII Rankingu MBA Perspektywy 2021.

Studia MBA to także świetna okazja do nawiązania relacji biznesowych. Więcej informacji na temat emba@UW znajdziesz na stronie internetowej programu.

Sprawdź również: Oferty pracy, staży i praktyk zawodowych dla studentów i absolwentów

Kursy i szkolenia na Wydziale Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ma w swojej ofercie także kursy i szkolenia. Organizuje je Fundacja na rzecz WZ UW.

Możesz zostać słuchaczem:

  • Studium “Menedżer Contact Center”,
  • Studium “Event Management”,
  • Kursu dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych,
  • Kursu na doradcę restrukturyzacyjnego,
  • Kursu przygotowujący do egzaminu Europejski Certyfikat Bankowca EFCB 3E.

Dlaczego warto wybrać kształcenie ustawiczne osób dorosłych na WZ UW?

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego to najstarsza jednostka kształcąca w zakresie zarządzania w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydział ten został doceniony zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej.

Warto wiedzieć, że Wydział Zarządzania UW jest najlepszą szkołą biznesu w Polsce według rankingu Eduniversal. W 2021 uplasował się on na pierwszym miejscu przed Akademią Leona Koźmińskiego, Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Co więcej, w rankingu szkół wyższych miesięcznika Perspektywy w grupie „Zarządzanie” studia na WZ UW zostały uznane za najlepsze w Polsce z wynikiem 100 pkt.

Władze wydziału nie spoczywają jednak na laurach, a oferta WZ UW ciągle się rozwija. Wydział dba o to, aby proponowane kursy odpowiadały na rosnące wymagania dyktowane przez rynek pracy. Nauczyciele akademiccy przekazują zarówno wiedzę ogólną, jak i dzielą się konkretnymi studiami przypadków oraz organizują warsztaty i zajęcia praktyczne. Co ważne, wielu z wykładowców na studiach podyplomowych i MBA na WZ UW to praktycy, którzy na zajęciach omawiają nie tylko książkowe definicje, lecz także przekazują wiedzę praktyczną zdobytą podczas pracy zawodowej w biznesie.

Kształcenie ustawiczne na WZ UW brzmi jak dobry plan na przyszłość? Aplikuj już dziś!