int(51954)
  string(19) "2022-02-23 21:46:56"
  string(19) "2022-02-23 20:46:56"

Na Wydziale Zarządzania UW zarejestrowanych jest 19 kół naukowych zrzeszających setki studentów. Każde koło ma wyznaczonego opiekuna, który skutecznie motywuje oraz inspiruje członków do aktywnej realizacji misji koła, a także nadzoruje ich działania.

Studia to doskonały czas na zdobycie nowych umiejętności, zawiązanie nowych znajomości oraz włączenie się w życie uczelni. W obecnych warunkach są to trudne zadania. Nie znaczy to jednak, że musimy rezygnować z ich realizacji. Jeżeli chcesz osiągnąć te cele i zaangażować się w dodatkową działalność, zachęcam do rozważenia wstąpienia do studenckiego koła naukowego.

Koła naukowe to przede wszystkim idealne miejsce do rozwijania swoich zainteresowań. Każde koło ma określoną dziedzinę lub branżę, w jakiej działa. Koła naukowe na WZ UW nie koncentrują się tylko na tematyce zarządzania i finansów, ale także na zrównoważonym rozwoju, marketingu czy psychologii w biznesie. Dołączając do koła naukowego, masz okazję spotkać osoby z takimi samymi zainteresowaniami i rozwijać się razem nimi. Cele oraz kierunki, w jakich działa dane koło, zależą tylko od jego członków oraz opiekuna koła.

Działalność w kole naukowym to doskonała okazja do rozwinięcia swoich umiejętności oraz praktycznego wykorzystania wiedzy. Aktywność wielu kół opiera się na prowadzeniu badań oraz realizacji różnych projektów. Następnie członkowie prezentują je na licznych konkursach czy konferencjach. Dzięki temu mogą znacznie poszerzyć swoją wiedzę oraz wykorzystać ją w praktyce. Ponadto organizacja webinarów, spotkań i innych wydarzeń to dobra okazja do rozwinięcia swoich umiejętności miękkich, takich jak: zdolności organizacyjne, kreatywność oraz komunikatywność.

Aktywność w kole naukowym pozwala znacząco poszerzyć swoją siatkę kontaktów. Działalność w kole to przede wszystkim zdobycie nowych znajomości, nie tylko w ramach organizacji, ale również poza nią. Kontakty można podzielić na dwie grupy: koleżeńskie oraz zawodowe.

Utrzymywanie kontaktów z resztą członków koła jest szczególne ważne w czasach pandemii i zdalnego studiowania. Pozwala to nie tylko utrzymać dobrą kondycję psychiczną lecz także ułatwia naukę oraz pracę na studiach, np. przy prezentacjach oraz projektach w grupach.

Dzięki współpracy kół z różnymi organizacjami i firmami, członkowie mają okazję do nawiązania pierwszych kontaktów zawodowych. Oprócz tego uczestnictwo w organizowanych przez koło wydarzeniach pozwala na spotkanie przedstawicieli ze świata biznesu oraz nauki. Jest to szczególnie ważne przy poszukiwaniu pracy, stażu lub praktyk studenckich.

Przynależność do koła naukowego stanowi istotny atut dla pracodawców. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową, doświadczenie, umiejętności i certyfikaty zdobyte podczas pracy w kole mogą niewątpliwie wzbogacić ich CV i dać przewagę na rynku pracy. Dodatkowo część wydarzeń i spotkań jest dostępnych wyłącznie dla członków danego koła, dzięki czemu mają oni większe szanse na dalszą współpracę z przedsiębiorstwami. Wielu pracodawców ceni łączenie studiowania z działalnością w kole naukowym. Świadczy to o umiejętności pracy w grupie, dobrej organizacji oraz chęci rozwoju itd.

Koło naukowe to również przewaga dla osób, które planują rozpocząć karierę naukową lub pójść na studia doktoranckie. Dzięki możliwości prowadzenia badań, realizacji projektów oraz pisania publikacji członkowie kół stawiają swoje pierwsze kroki w świecie nauki. Niejednokrotnie studentom udaje się opublikować swoje prace w czasopismach naukowych lub przedstawić je podczas konferencji naukowych. Dodatkowo działalność w kole może przyczynić się do zdobycia stypendium naukowego. Dla osób, które chcą kontynuować edukację, aktywność w kole może ułatwić dostanie się na studia doktoranckie.

Działalność w kole naukowym niesie ze sobą wiele korzyści. Umiejętności oraz doświadczenie, tam zdobyte mogą okazać się niezastąpione w Twoim dalszym rozwoju. Dodatkowo rozbudowana siatka kontaktów może otworzyć przed Tobą wiele drzwi w przyszłym życiu zawodowym. Warto pomyśleć o członkostwie w kołach naukowych jak o inwestycji w przyszłość i zaangażować się już dziś.

Justyna Sztandera

studentka kierunku finanse, rachunkowość i ubezpieczenia WZ UW

Jeżeli jesteś zainteresowany(-a) dołączeniem do koła naukowego, zachęcamy do przeczytania drugiej części artykułu Lista studenckich kół naukowych na WZ UW – cz. 2.

" ["post_title"]=> string(77) "Studenckie koła naukowe na WZ UW. Dlaczego warto w nich działać? – cz. 1" ["post_excerpt"]=> string(236) "Na Wydziale Zarządzania UW zarejestrowanych jest 19 kół naukowych zrzeszających setki studentów. Zastanawiasz się czy warto zaangażować się w studenckie koło naukowe? Przeczytaj i poznaj korzyści, które możesz osiągnąć. " ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(6) "closed" ["ping_status"]=> string(6) "closed" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(67) "studenckie-kola-naukowe-na-wz-uw-dlaczego-warto-w-nich-dzialac-cz-1" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2022-04-27 17:01:38" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2022-04-27 15:01:38" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(62) "http://synergia.synermedia.pl/?post_type=articles&p=51954" ["menu_order"]=> int(34) ["post_type"]=> string(8) "articles" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" }

Studenckie koła naukowe na WZ UW. Dlaczego warto w nich działać? – cz. 1

Justyna Sztandera